31 MAI – 3 IUNIE, PARCUL MONUMENT: FESTIVALUL FLORILOR

In perioada 31 mai – 3 Iunie, in Parcul Monument din municipiul Braila se va desfasura o noua editie a Festivalul Florilor. Programul manifestarilor este urmatorul:

*JOI, 31 MAI
Ora 10.30 – Casa de Cultura Braila, program artistic de muzica si dansuri populare: Maria Grosu, Elena Congher, Sandica Manzu, Marta Oprea
Ora 11.00 – Desene pe asfalt
Ora 11.30 – Maxineni – Program artistic sustinut de Ansamblul ”Hora Maxineni”
Ora 12.30 – Fanfara Muzicii Militare a Garnizoanei Braila cu muzica de promenada
Ora 16.30 – Ateliere handmade
Ora 17.00 – Ansamblul Folcloric din Baraganu – Parohia Doicesti
Ora 18.00 – Program artistic sustinut de elevii Liceului de Arte “Hariclea Darclee”
Ora 19.00 – Program artistic sustinut de elevii Scolii “Vespasian Lungu”
Ora 20.00 – Ansamblul ”Museteanca”, Însuratei

*VINERI, 1 IUNIE
Ora 10.30 – Program artistic sustinut de elevii Palatului Copiilor
Ora 10.30 – Ateliere handmade
Ora 11.30 – Teatrul de Papusi – Spectacol ”Vreau sa fiu mare”
Ora 12.30 – Program artistic sustinut de elevii Liceului de Arte “Hariclea Darclee”
Ora 13.30 – Program artistic sustinut de elevii Scolii “Vespasian Lungu”
Ora 17.00 – Concurs de Carturi (Parcare Kiseleff)
Ora 17.30 – Lyl Motion Dance School – Street dance, Dans Modern
Ora 18.00 – Elegance Dance, Street dance
Ora 18.30 – program artistic sustinut de Ansamblul Pandora
Ora 19.00 – Casa de Cultura – program de muzica populara cu solistii: Marta Oprea, Maria Ciocan si Ansamblul de dansuri Populare ”Pandelasul”

*SAMBATA, 2 IUNIE
Ora 10.30 – Festivalul Judetean ”Cununa Interculturalitatii”
Ora 10.30 – Ateliere handmade
Ora 15.00 – Muzica si dansuri populare cu ”Ansamblul Sarateanca” – Ianca, Ansamblul ”Ca pe balta”- Tufesti; Ansamblul ”Lautarasii” si Ansamblul ”Grausorul”- Unirea
Ora 16.30 – Desene pe asfalt
Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” si ”Matelotii”
Ora 19.00 – Program artistic sustinut de Ansamblul Folcloric ”Dunarenii” Chiscani
Ora 19.40- Concert sustinut de Roxana Stefan, Cornel Ciubotariu si prietenii
Ora 20.40 – Recital Maria Radu
Ora 21.10 – Concert sustinut de Trupa ”Antic”

DUMINICA, 3 IUNIE
Ora 10.00 – Ansamblul “Flori de camp”, Jirlau – dansuri si muzica populara
Ora 10.30 – Ateliere hand made
Ora 10.30 – Ansamblul “Romanasii”, Rosiori – dansuri si muzica populara
Ora 12.00 – Asociatia Voces Concordiae – muzica de promenada
Ora 14.30 – Spectacol ”Viitorul Sperantei”, invitati solistii: Gore Belanschi, Maria Grosu, Formatia Cromatic (Radu Viorel si Marioara), Vasilica Toncu, Cornel Ciubotaru, Sica Marin
Ora 16.30 – Desene pe asfalt
Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” si ”Matelotii”
Ora 19.00 – Spectacol oferit de Ansamblul Folcloric “Spicul”
Ora 20.00 – Casa de Cultura Braila – program de muzica populara sustinut de Teodora Martin, Nicoleta Ghelase, Marta Oprea, Maria Ciocan si Ansamblul de dansuri Populare ”Pandelasul”
Ora 21.20 – Recital Mihai Constandache.